Oszczędność czasu. Zysk danych.

Archiwizowanie danych zgodnie z ustawowymi wymogami kosztuje sporo czasu i nakładów personalnych. Co 28 dni sczytywać, zapisywać i archiwizować karty kierowców, a co 90 dni robić kopię pamięci masowej – tego wymagają przepisy. Korzystając z usługi Pobieranie danych z kart kierowców i pamięci masowych Fleetboard mogą Państwo zdalnie sczytywać wszystkie istotne dane, przesyłać je i zapisywać. Wypełnianie ustawowego obowiązku w zakresie dokumentacji – z certyfikatem DEKRA, w sposób zautomatyzowany i wygodny, z centrali.

Korzyści dla Państwa

Szybkie zapisywanie. Natychmiastowe przetwarzanie.

Kilkukrotne przyspieszenie sczytywania, zapisywania i archiwizacji danych z kart kierowców i pamięci masowych – poprzez sczytywanie zdalne.

Przestrzeganie przepisów. Całkowicie automatyczne.

Mniejsze nakłady na wypełnianie ustawowego obowiązku dokumentowania i archiwizacji – poprzez automatyczne pobieranie danych.

Ułatwienie rozliczeń.

Mogą Państwo zaoszczędzić czas i pieniądze w obliczaniu diet: my udostępnimy Państwu istotne dane w tym zakresie. Do pobrania lub do wpisania we własny system rozliczania wynagrodzeń i diet.

Wcale nie jest trudno przestrzegać *wytycznych**.

Pobieranie: na czas i bezawaryjnie.

Pobieranie zawartości pamięci masowych jest monitorowane i odbywa się – w zależności od ustawionego interwału – co najmniej raz na 90 dni, w pełni automatycznie, zgodnie z ustawowymi wymogami. Zawartość kart kierowców można pobierać co 28 dni, również w nieskomplikowany, zautomatyzowany sposób. Ewentualnie, w zależności od komputera pokładowego i ustawień, może się ono odbywać częściej.

Archiwizacja: bez żadnej dodatkowej fatygi.

Dane z pamięci masowych pojazdów oraz z kart pojazdowych są przechowywane na serwerze Fleetboard przez co najmniej 12, a maksymalnie 36 miesięcy. Jest to kompletna archiwizacja wszystkich informacji, która spełnia ustawowe wymogi w zakresie obowiązku archiwizowania.

Przechowywanie lokalne: wystarczy kilka kliknięć.

Dane z kart kierowców i pamięci masowych są lokalnie zapisywane i przechowywane na komputerze, bez większych nakładów. Istnieje tu również możliwość ich przetwarzania przy użyciu powszechnie dostępnych programów analizujących.

Wymagania wstępne

Truck Data Center

Truck Data Center, czyli komputer pokładowy Fleetboard, przesyła informacje z pojazdu do Kokpitu Fleetboard. Podłączony do cyfrowego tachografu, komputer pokładowy umożliwia w każdej chwili dostęp do wszystkich istotnych danych.

Tachograf cyfrowy

Obie te usługi wymagają cyfrowego tachografu z funkcją zdalnego sczytywania.

Rozwiązania te stanowią uzupełnienie usługi Pobieranie danych z kart kierowców i pamięci masowych

Kokpit Fleetboard

Pobieraniem danych z kart kierowców i pamięci masowych można łatwo sterować – przy użyciu Kokpitu Fleetboard. Zyskują Państwo wtedy również możność szczegółowej analizy swoich danych oraz czytelnego prezentowania wyników.

Rejestracja czasu Fleetboard

Dobrze jest wiedzieć na bieżąco, jak duże czasy kierowania pojazdem, czasy pracy i czasy odpoczynku Państwa kierowców zostały już zarejestrowane, a ile jeszcze pozostało. Wykorzystanie personelu można planować jeszcze efektywniej – dzięki Rejestracji czasu Fleetboard.