Z szosy prosto na ekran.

Nie każdy ma we krwi styl jazdy nastawiony na oszczędzanie zasobów i przewidujące zachowania na drodze. Jest on jednak nieodzowny, jeśli Państwa flota ma być eksploatowana naprawdę efektywnie. Swoimi indywidualnymi zachowaniami za kierownicą kierowcy wpływają na intensywność zużycia pojazdu, zużycie paliwa i ryzyko nieszczęśliwych wypadków – a jak wygląda ten wpływ, zobaczą Państwo stosując Analizę użytkowania pojazdu Fleetboard. To znakomity sposób, by uczynić swoją flotę gospodarniejszą i bezpieczniejszą, dokonując porównań z użyciem sprawiedliwego systemu ocen.

Korzyści dla Państwa

Zracjonalizować zużycie paliwa.

Mniej do atmosfery, więcej w baku: opłaca się jeździć paliwooszczędnie. Również Państwo mogą oszczędzać nawet do 15 procent paliwa i emitować mniej CO2.

Zmniejszyć zużycie pojazdu.

Ochrona pojazdów przed nadmiernym zużywaniem, redukcja kosztów przeglądów i napraw. Przez zachęcanie kierowców, aby uwzględniali zużycie pojazdu w swoim stylu jazdy.

Bezpiecznie do celu.

Kontrola, na ile przewidująco jeżdżą Państwa kierowcy. Pozwoli ona zmniejszyć ryzyko wypadków drogowych we flocie.

Wykorzystywać informacje. Ulepszać nawyki za kierownicą.

Ocena za styl jazdy: Sprawiedliwe porównania. Większa efektywność.

Czytelnie, szczegółowo i obiektywnie: w usłudze Analiza użytkowania pojazdu Państwa kierowcy będą otrzymywali oceny punktowe od 1 do 10. Niezależnie od natężenia eksploatacji i od marek pojazdów. Opłaci się Państwu dysponować informacjami o zużyciu paliwa, prędkościach jazdy, czasach zatrzymania z włączonym silnikiem, postojach – i wieloma innymi.

Szczegółowe analizy: Więcej danych. Większe możliwości.

Mają Państwo we flocie Actrosa, Antosa lub Arocsa? W takim razie proponujemy, by do swojej Analizy użytkowania pojazdów włączyli Państwo sygnały z innowacyjnych systemów wspomagania kierowcy takich jak EcoRoll i kickdown. Dla precyzyjniejszej analizy i większych oszczędności.

Raportowanie: najlepiej porównywać się z najlepszymi.

Wyniki podane do ręki: w usłudze Raportowanie Fleetboard. Uzupełnią one Analizę użytkowania pojazdu poprzez kompaktowe opracowywanie wszystkich danych dostępnych online. Zyskają Państwo wtedy orientację w najważniejszych zdarzeniach z ostatniego miesiąca, a także możliwość porównania osiągów swoich kierowców z innymi flotami.

Wymagania wstępne

Truck Data Center

Do korzystania z Analizy użytkowania pojazdu Fleetboard potrzebny jest Truck Data Center: komputer pokładowy Fleetboard.

Referencje

Wiedmann & Winz GmbH

„Samochód ciężarowy to kopalnia danych. Możliwości wykorzystania danych z systemu Fleetboard są niemal nieograniczone.“
Dr Micha Alexander Lege, dyrektor zarządzający

Rozwiązania te stanowią uzupełnienie usług Analiza użytkowania pojazdu i Raportowanie

Fleetboard Driver.app

Informacje  dotyczące ekonomicznego stylu jazdy, czasów prowadzenia, czasów odpoczynku, oraz wiele innych – przesyłane bezpośrednio na smartfona z aplikacją Driver.app.