Ekonomiczna jazda. Każdym samochodem.

Autobusy liniowe, autokary wycieczkowe lub dalekobieżne: każdy przejechany kilometr to niewykorzystane potencjały. Chcą Państwo zmniejszyć zużycie paliwa w swojej flocie autobusowej, uzyskać mniejsze zużywanie części i zoptymalizować serwis? Wymaga to zbierania precyzyjnych danych z poszczególnych samochodów. Usługę Fleetboard Bus zaprojektowano specjalnie z myślą o zarządzaniu flotą autobusową. Dokładna analiza stylów jazdy i czytelna prezentacja dalszych informacji – to się Państwu przyda.

Korzyści dla Państwa.

Niższe koszty.

Zobacz, jaki potencjał oszczędności dają usługi Fleetboard: analiza użytkowania pojazdu i rejestracja jazd. Oszczędność paliwa nawet do 10 procent.

Optymalna transparentność.

Funkcja lokalizacji pojazdów – w każdej chwili można sprawdzić aktualne ich położenie i szczegółowy przebieg trasy. Przyczyni się to również do bezpieczeństwa floty.

Wysokie bezpieczeństwo danych.

Łatwy dostęp plus maksymalne bezpieczeństwo: login chroniony hasłem i zaszyfrowana transmisja danych.

Elastyczna implementacja.

Mogą Państwo nadal pracować na swoich firmowych systemach komputerowych – albowiem usługi sieciowe Fleetboard dają się bezproblemowo zaimplementować do istniejącego oprogramowania.

Przewaga już od fabryki.

Znakomite wyposażenie od samego początku: autobusy marki Mercedes-Benz i Setra mogą na terenie całej Europy być wyposażane w system Fleetboard fabrycznie. Możliwe jest także późniejsze doposażenie – w pojazdach wszystkich marek.

Wykorzystuj dane. Zwiększ swoją efektywność.

Analiza użytkowania pojazdu Fleetboard: aby móc oceniać realistycznie.

Usługa analizy użytkowania pojazdu dostarcza szczegółowych informacji o stylu jazdy danego kierowcy: prędkości, niewykraczaniu poza rodzinę charakterystyk w trakcie jazdy, udziale silnych hamowań. Daje ona realistyczną i porównywalną podstawę obliczeniową do obniżenia zużycie paliwa, emisji CO2 i zużycia samochodu. Niezależnie od natężenia eksploatacji i marek pojazdów.

Rejestracja jazd Fleetboard i Mapping Fleetboard: z myślą o kompletnej dokumentacji.

W usłudze Rejestracja jazd mogą być zapisywane czasy jazdy i postoju, status drzwi i ramp, położenie na mapie, prędkości oraz wiele innych informacji. Z kolei usługa Mapping przesyła położenie samochodu oraz przebieg trasy autobusów co 30 sekund, z 10-minutową transmisją. Ponadto można tu zdefiniować określone strefy wjazdu i wyjazdu, a także wyświetlać zdarzenia występujące na trasie, komunikaty ostrzeżeń i komunikaty o statusie. 

Rejestracja czasu Fleetboard: żeby pracować zgodnie z przepisami.

Usługa Rejestracja czasu Fleetboard oprócz czasów kierowania pojazdem, czasów pracy i czasów odpoczynku podaje również inne informacje pomocne w efektywnym planowaniu. Aktualizowane prognozy pozostałego czasu kierowania pojazdem pomagają rozplanowywać kursy zgodnie z ustawowymi wymogami.   

Pobieranie danych z kart kierowców i pamięci masowych Fleetboard: z myślą o nieskomplikowanej archiwizacji.

Technologia certyfikowana przez DEKRA, umożliwiająca zdalne sczytywanie danych z pamięci masowej cyfrowego tachografu w autobusie, z uwzględnieniem wszystkich ustawowych wymogów. Karta czipowa zostaje przy tym w biurze.

Fleetboard Messaging: z myślą o bezpośredniej wymianie.

Przesyłanie wiadomości bezpośrednio do kierowców, odbieranie odpowiedzi, wysyłanie adresów do nawigacji – usługa Fleetboard Messaging ułatwia rozwinięcie profesjonalnego zarządzania logistyką opartego na telematyce. Komunikacja staje się wtedy jeszcze efektywniejsza, procesy bardziej transparentne, a wymiana informacji prostsza. Stąd redukcja błędów i kosztów.

Fleetboard Disposition: z myślą o efektywizacji procesów.

Wstępnie skonfigurowane standardowe procedury workflow pozwalają bezpiecznie i efektywnie sterować powtarzalnymi procesami roboczymi oraz monitorować je. Workflowy te są dopasowane do wymagań logistycznych wszystkich branż. Dzięki temu firma oszczędza sobie organizowania warsztatów służących zbieraniu wymagań oraz opisywania procesów.

Menedżer wydajności na trasę.

Fleetboard Bus.app

Mieć wgląd w sytuację swojej floty, będąc w podróży: dzięki bezpłatnej aplikacji Fleetboard Bus.app mogą Państwo w każdej chwili sprawdzić położenie danego pojazdu, zużycie paliwa, status drzwi i rampy, styl jazdy oraz prognozowany pozostały czas kierowania. Aplikacja Fleetboard Bus.app na iPhone'a i iPada jest dostępna w sklepie Apple App Store. Korzystanie z niej wymaga zawartej umowy o świadczenie usług Fleetboard.

Fleetboard Driver.app

Aplikacja Driver.app daje kierowcom bezpośredni dostęp do osobistych danych generowanych w usługach Analiza użytkowania pojazdu i Rejestracja czasu, tym samym pozwalając im na bieżąco zorientować się we własnych osiągach. Podaje ona także wskazówki zdrowotne i ma opcję komunikacji z innymi kierowcami. Aplikacja Fleetboard Driver.app jest dostępna w sklepie Google Play Store. Korzystanie z niej wymaga zawartej umowy o świadczenie usług Fleetboard oraz aktywacji danego kierowcy ze strony przedsiębiorstwa autobusowego.

Wymagania wstępne

Wymagania montażowe

Sprzęt Fleetboard Hardware jest dostępny dla autobusów Mercedes-Benz i Setra fabrycznie, a dla licznych innych pojazdów – w formie późniejszego doposażenia. Samochody innych marek wymagają złącza FMS (co najmniej Bus-FMS 2.0), które w większości przypadków można zainstalować później.

Usługi Fleetboard, komputer pokładowy

Korzystanie z usług Fleetboard wymaga zamontowania komputera pokładowego Fleetboard oraz zawarcia umowy ramowej o świadczenie usług Fleetboard.

Rozwiązania te są uzupełnieniem usługi Fleetboard Bus

Kokpit Fleetboard

Kokpit Fleetboard umożliwia szybką i szczegółową analizę danych, które nadsyłane są w usługach Fleetboard, a także czytelnie prezentuje wyniki tej analizy.

Fleetboard Consulting

Konsultanci Fleetboard razem z Państwem opracują indywidualne procesy workfllow, optymalnie dopasowane do potrzeb Państwa firmy.